Cumhuriyet Mahallesi, Atakent Caddesi No:24 Çankaya/Ankara

Çankaya Arçelik Servisi – Çankaya Arçelik Arızaları

13.11.2020
498
Çankaya Arçelik Servisi – Çankaya Arçelik Arızaları

Beyaz eşyalar küçük, büyük herkesin hayatında ve yaşam alanlarında önemli bir yer tutar. İnsanlar şehir hayatının koşuşturmasından dolayı hayatlarını kolaylaştıracak, kendisine ve çevresine daha fazla zaman ayırmasında yardımcı olacak ürünlerin arayışına koyulmuştur. Bunun sonucunda da beyaz eşyalar ortaya çıkmıştır. İnsanlar hayatlarını kolaylaştıran beyaz eşyalara çok çabuk alışarak sürekli kullanmaya başlamıştır. Bugün beyaz eşyaların hayatımızda olmadığını düşünmek bile bizi korkutmaya yetmektedir. Bu nedenle de beyaz eşyaların bozulması demek günlük hayat işleyişinin de bozulması demektir. Çankaya Arçelik servisi tüm beyaz eşya ihtiyaçlarını karşılamak için özveriyle 7/24 hizmet sunmaktadır.

Çankaya Arçelik Servisi

Beyaz Eşya Arızaları

Beyaz eşyalarda arıza ya da bozulmaların meydana gelmesi oldukça normal bir durumdur. Gerek kullanıma bağlı gerek cihazın kendisinin oluşturduğu problemler nedeniyle elektronik cihazlarımız bozulabilir. Hatta belli bir süre sonra beyaz eşyaların da ömrü biter ve yerine yenisinin alınması gerekir.

Fakat beyaz eşyanın kullanıldığı süre zarfında en iyi şekilde faydalanabilmek adına performansını düşürecek şeylerden kaçınılması gerekmektedir. Örneğin bir bulaşık makinesinin performansı en çok fazla bulaşık yüklendiği zaman düşer. Sıkışık bulaşıklar istenildiği şekilde temizlenemez ve verim alınamaz. Bu nedenle de bulaşık makinesi kapasitesi doğrultusunda doldurulmalıdır.

Kapasitesinin sürekli olarak aşılması ilerde daha büyük sorunların ortaya çıkması demektir. Bulaşık makinesinin ana parçaları dahi zarar görebilir ve makine kullanılamaz hale gelebilir. Bulaşık makinesinde sebebi ne olursa olsun ortaya çıkan problemlerin çözümü için Çankaya Arçelik servisi tercih edilebilir. Firmamız bünyesindeki servisimiz işinde uzman olan ve profesyonel elemanlar ile çalıştığı için hizmet verdiği insanlar tarafından çok beğenilmektedir. Randevu için çağrı merkezi aranarak istenilen güne servis randevusu alınabilir.

Elektronik Eşya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hemen hemen her alanda kullanılan elektronik eşyalar bilinçsiz kullanım ile deformeye uğrayabilir. Çankaya Arçelik servisi ile irtibata geçerek yeni aldığınız elektronik eşyalarınızın kullanımı hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Evimizde en çok kullanılan bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı, televizyon gibi önemli eşyaların kullanımı kişilerin bilgisi dahilinde yapılmalıdır. Örneğin çamaşır makinesi nasıl kullanılır? Çamaşır makinesi kullanımı ile ilgili birçok yanlış bilgi bulunmaktadır.

⚡ Arçelik bayilerinden aldığınız yeni çamaşır makinesi ile ilgili kullanım bilgisini ürün paketinde bulunan kullanma kılavuzlarından edinebilirsiniz. Kullanma talimatına uygun kullanım gerçekleştirmelisiniz. Makineyi aldığınız marka personelleri kullanım talimatları konusunda sizlere gerekli bilgiyi sunacaktır. Bu verilen talimatlar doğrultusunda yıkama yapmalısınız.

Çankaya Arçelik servisi hizmetlerimizde en çok karşılaştığımız çamaşır makine yanlış kullanım uygulaması deterjan bölümüne koyulan deterjanlardan hariç hiçbir geçerliliği bulunmayan değişik ürün kullanımıdır. Hatta limon kabuğunun bile deterjan bölümünde kullanıldığı makineler bile mevcut. Çamaşır makinesi kullanımında ilk yapmanız gereken makine haznesini gereğinden fazla doldurmamalısınız. Diğer yapılması gereken deterjan gözüne sıvı ya da toz deterjanlar haricinde ürünler kullanmamalısınız.

Kısacası çamaşır makinesi kullanımında kılavuzlarda yer alan ürünler dışında ürünleri kullanmanız makinenize zarar verir ve daha büyük sorunlara sebep olabilir.

Bu ve bu tarz sorunlar diğer beyaz eşyalarda da yine kullanım yanlışlığından dolayı meydana gelmektedir. Bulaşık, çamaşır, buzdolabı gibi temel beyaz eşyaların arıza sebeplerinden ilki makinelerin kapasitesinden fazla doldurulması işlemidir. Cihaz kapasitesi göz önünde bulundurulmalı ve kapasiteye uygun kullanım yapılmalıdır. Çok fazla doldurulan çamaşır makinesi kısa bir süre sonra muhtemelen hazne kazanı düşecektir. Çünkü makinenin kazanının ağırlık sınırı vardır ve kapasitesinden fazla çamaşır yüklemesi yapılırsa kazan bir süre sonra yerinden oynama yapar.

⚡ Çamaşır makinenizin kazanı sizlere yüksek maliyetlere sebep olabilir. Fiyatı nedeniyle birçok müşterimiz kazanı yaptırmak yerine yeni makine aldığı bilinmektedir.

Çankaya Arçelik Servisi Önerileri

Mağazalardan aldığınız elektronik eşyalar konusunda bilgi sahibi değilseniz kullanma kılavuzundan sonra mağaza personellerinden ya da Çankaya Arçelik servisinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Aldığınız her ürünü kullanma talimatlarına uygun olarak kullanmanız cihazınızın ömrünü uzatacaktır. Ayrıca cihazınızın arıza durumunda Çankaya Arçelik servisi ile iletişime geçerek bilir kişiler tarafından servis hizmeti almanız yine cihazınızın ömrünü uzatır. Elektronik eşyalar değerli ve bilinçli kullanılırsa hayatımızı çok kolaylaştıran ürünlerdir. Her nesnenin ihtiyacı olan bakım işlemi elektronik eşyalarda da geçerlidir. Temizleme işlemi de yine kullanma talimatına uygun yapılmalıdır ve cihazın modeline göre belirlenen aralıklar ile cihazlar prizde değil iken temizlenmelidir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
SERVİS ARA