Cumhuriyet Mahallesi, Atakent Caddesi No:24 Çankaya/Ankara

Buzdolabı Tamir Servisi – Buzdolabı Tamircisi

16.11.2020
997
Buzdolabı Tamir Servisi – Buzdolabı Tamircisi

Temel beyaz eşyalar gurubunda yer alan buzdolabı diğer beyaz eşyalar gibi hayatımızı kolaylaştıran üründür. Gıda ürünlerinin muhafaza edilmesinde en büyük yardımcılar buzdolabı ürünleridir. Beyaz eşyaların üretiminin en önemli amacı insanoğlunun hayatını kolaylaştırmaktır. Hayatı kolaylaştıran bu ürünler zamanla bozulur ve bu durumda yapılması gereken doğal davranış profesyonel buzdolabı tamir servisi firmasından destek talebinde bulunmaktır.

Buzdolabı icat edilmeden önce insanlar gıda ürünlerini korumak için birçok yöntem kullanmışlardır. En çok kullanılan yöntem soğuk olan nesnelerde saklama yöntemidir. Özellikle bu konuda toprak içine gömme metodu en yaygın olanıdır. Toprağın her zaman serin kalma özelliği gıda korunmasında en etkili yöntemdir. Zamanla teknoloji ilerledi ve hayatı kolaylaştıran kullanımı daha kolay buzdolapları kullanılmaya başlandı.

Buzdolabı Tamir Servisi Buzdolabı Arızaları

7/24 çalışan buzdolabı beyaz eşyaları yoğun olarak çalışmaktadır. Bu yoğun çalışma sonucunda buzdolabı ürünlerinde arızalar meydana gelebilir. Buzdolabı arızalarında yapabileceğiniz işlemleri sizlere yardımcı olması için bilgi paylaşımı yapalım.

Buzdolabı Tamir Servisi

⚡ Buzdolabı Çalışmıyorsa

Elektrik bağlantısını ve sigortayı kontrol edin. Arıza elektriksel ise Elektrikçi çağırın.

Elektrik bağlantılarında sorun yok ise, buzdolabı tamir servisi hizmeti almalısınız.

⚡ Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyorsa

Dolabınızın kapı fitillerinin eskimiş olması ısı kaybına neden olur. Kapı fitilleri eskimiş ise bu fitilleri değiştirerek buzdolabınızı normal soğutma seyrine döndürebilirsiniz.

Buzdolapları içerisindeki gaz sayesinde soğutma yaparlar. Buzdolabınızdaki muhtemel oluşmuş gaz kaçağı soğutma yapmasını engellemektedir. Buzdolabınıza gaz yüklemesi yapılmalıdır.

⚡ Buzdolabının Buzluk Kısmı Kar Yapıyorsa

Üst kapak fitillerinin eskimiş olması içeri ısı almasına sebep olur ve karlanma meydana gelir. Fitilin değişmesi dondurucunuzu eski seyrine döndürecektir.

Buzdolabı tamir servisi arızası olan buzdolaplarınız konusunda sizlere evlerinizde ya da iş yerlerinizde tamir işlemi vermektedir. Yerinde çözülebilecek tüm problemler işçilik ya da parça değiştirme işlemi ile çözülebilmektedir. Genellikle müşterilerimizden gelen buzdolabı soğutmuyor, buzdolabı su akıtıyor, buz dolabı kapak problemi, buz dolabı ışık problemi gibi sorunlar için buzdolabı tamir servisi bir telefon kadar uzağınızda.

Buzdolabı Arızaları Sebepleri

Buzdolabı arızaları genel olarak kullanıcı hatasından dolayı kaynaklanmaktadır. Buzdolabı tamir servisi karşılaştığı en fazla problem dolapların yanlış kimyasal kullanılarak temizlenmesi ve kapasite üstünde yükleme yapılmasıdır. Diğer sebepler dolap içine konulan ürünlerin sıcaklık ayarları, kapakların açık unutulması ya da motor ayarlarının yanlış yapılmasıdır.

⚡ Buzdolabı kullanımı hakkında bilgi sahibi değilseniz buzdolabı tamir servisi hizmeti veren personel ekibimizden detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Bunun dışında dolabınızın derin dondurucu bölmesini gereğinden fazla doldurmamalısınız. Aşırı yükleme yapmak kapağın açık kalmasını ve arka panellerde bulunan fanların doğru çalışmasını engeller.

⚡ Diğer dolap kullanımı ile ilgili dolaplara koyulan sıcak yemekler. Dolabınıza oda sıcaklığına gelmeyen sıcak yemek koymanız dolabın ısı dengesini koruyamamasına neden olur. Böylece ısı dengesi bozulur ve motor çalışmasında aksaklıklar gelişir.

⚡ Yeni nesil buzdolabı markalarının birçoğunda kapar açık kalma süre sesli uyarı sistemi mevcuttur. Dolap kapağı gereğinde fazla açık kalırsa sistem devreye girer ve sizi sesli olarak uyarır. Bu uyarıları dikkate almamak dolabınızın erken bozulmasına neden olur.

⚡ Buzdolabı kullanımı görüldüğü üzere gelişigüzel fişi tak çalışsın modunda yapılmamalıdır. Belirtilen kurallara uyulduğu sürece genel olarak uzun yıllar kullanmak mümkündür. En önemlisi de arıza durumlarından dolabınıza sadece bilir kişiler yani buzdolabı tamir servisi müdahale etmelidir.

Buzdolabı Tamir Servisi Hizmetleri

Buzdolabı tamir servisi hizmet kalitesi her zaman müşteri memnuniyetini belirleyen bir firma olarak elemanların yapmış olduğu işlere duydukları özen ile ortaya çıkmaktadır. Firmalar tarafından vermiş olduğu hizmetler müşteri memnuniyetini benimsemiş elemanlar tarafından yapılmaktadır. Her bir hizmet karşılığında mutlaka hizmete dair sizlere sunulan garanti süreci bulunmaktadır. Günümüzde buzdolabı, fırınlı ocak, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, çamaşır kurutma makinesi ve kombi gibi beyaz eşyaların belirli sürede kullanım ömrü bulunmaktadır.

Kullanım ömrünü geçmiş beyaz eşyaların arızaları çoğalır ve bakımı düzenli olarak yapılmayan beyaz eşyaların bir müddet sonra tamiri bile yapılamaz hale gelmektedir. Bu nedenden dolayı siz değerli müşterilerimize beyaz eşyalarınızın bakımlarını tam zamanında yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Buzdolabı ve dondurucu gibi aktif olarak çalışan cihazların bakımları biraz daha seyrek olarak yapılsa da kombi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırınlı ocak gibi beyaz eşyaların bakımları yılda bir kez buzdolabı tamir servisi ile yapılması gereklidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
SERVİS ARA