Cumhuriyet Mahallesi, Atakent Caddesi No:24 Çankaya/Ankara

Çamaşır Makinesi Tamircisi – Çamaşır Makinesi Servisi

15.11.2020
538
Çamaşır Makinesi Tamircisi – Çamaşır Makinesi Servisi

Çamaşır makinesi yaşamımızın en önemli parçalarıdır. Çamaşır makinelerini verimli ve sağlıklı kullanabilmek için makine bakımlarını düzenli olarak yaptırmalıyız. Çamaşır makinesi tamircisi çamaşır makinelerinizin bakımını, onarımını ve gerekli parça teminlerini yaparak makinenizin verimliliğini arttırmaktadır.

Çamaşır makinesi kullanımında zamanla oluşan problemlerden birkaçı aşağıdaki gibidir.

🔸 Ön yıkama ışığı yanıp sönüyor

🔸 Kart arızası

🔸 Sıkma yapmıyor

🔸 Kapağı açılmıyor

🔸 Kapağı kilitlenmiyor

🔸 Başlat düğmesi yanıp sönüyor

🔸 Cızırtı sesi

🔸 Koku geliyor

🔸 Sigorta atıyor

🔸 Çamaşırlar temiz çıkmıyor.

🔸 Sallanıyor veya yürüyor

🔸 Alt kısmından su akıyor

🔸 Su boşalmıyor, Pompa tıkalı uyarısı veriyor

🔸 Deterjan bırakıyor

🔸 Deterjan gözü su almıyor

🔸 Durulama yapmıyor

🔸 Durulamaya geçmiyor

🔸 Dönmüyor

🔸 Elektrik gelmiyor

🔸 Elbise yırtıyor

🔸 Gider borusu tıkalı

🔸 Lastiği yırtıldı

Çamaşır makinesi sorunları bunlarla sınırlı değildir. Farklı problemlerde çıkabilmektedir. Bu problemlerden biri ya da birkaçı makinenizde mevcut ise ertelemeden çamaşır makinesi tamircisi çağırmanızda fayda var. Erteleme durumunda arızalar birikerek daha kötü sonuçlar doğurabilir.

Çamaşır Makinenizde Oluşan Sorunlar İçin Pratik Bilgiler

Çamaşır makinesi kullanırken sizlere yardımcı olabilecek hususlara kısaca değindik. Çamaşır makinenizde oluşan sorunlar için pratik bilgiler;

🔸 Elektrik gelmiyorsa, çamaşır makinesinin fişinin takılı olup olmadığını kontrol edin. Prizin sağlam olup olmadığını test edin.

🔸 Su almıyorsa çamaşır makinesinin hortumunu bağlı olduğu çeşmeden su gelip gelmediğini, hortumların giriş ve çıkışlarındaki filtrelerin tıkalı olup olmadığını, son olarak kapağın kapalı ve kilitli olduğundan emin olun.

🔸 Çamaşır makineniz dönmüyorsa; motor kapasitörü, yıkama motoru, elektronik kart arızalanabilecek muhtemel parçalardır.

🔸 Sıkma yapmıyorsa; fazla ve düzensiz çamaşır olabilir, çamaşırların bir kısmını boşaltıp tekrar deneyin. Su boşaltma yapmadan sıkma işlemi yapamaz.

🔸 Su akıtıyorsa; su giriş ve su çıkış hortumlarını kontrol ettikten sonra cihazın fişini çekin ve servis çağırın.

🔸 Kapak kilitlenmiyorsa; kapı tutamağı, kapı kilidi ya da elektronik kartı arızalıdır.

🔸 Su boşaltmıyorsa; alt kısımda bulunan filtre kapağını açıp filtrenin tıkalı olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Sonra tahliye (pis su gideri) giderinizin açık olup olmadığını kontrol edin. Son olarak arızalı parça pompa motoru.

🔸 Sesli çalışıyorsa; kazan rulmanları dağılmıştır.

Evlerinizde bulunan değerli eşyalarımız çamaşır makinelerinizi kullanırken çamaşır makinesi tamircisi ekiplerimizden birkaç pratik bilgiyi sizler için derledik.

🔸 Çamaşır makinelerinizi yıkama kapasiteni aşmadan yükleme yapınız. Kg ayarlamasına özen gösteriniz.

🔸 Çamaşır yıkarken kullandığınız ürünleri makinenizin yapısına göre seçmelisiniz. Bu konuda en doğru bilgiyi kurulum yapan çamaşır makinesi tamircisi servislerinden edinebilirsiniz.

🔸Çamaşırlarınızı yıkarken beyaz renkli ayrımı yapılması deterjanların ayrı kullanılması önerilmektedir.

🔸Çamaşırlarınızı makine içerisine atarken mutlaka cep kontrolleri yapmalısınız. Aksi halde yabancı cisimler yıkama aşamasında hortuma ya da başka alana kaçabilir ve makinenizi bozabilir.

🔸 Çamaşırlarınızı yıkarken derece ayarları bilinçli olarak yapılmalıdır. Çamaşır dokularına uygun derece ayarları yapılmalıdır.

🔸Küçük boyuttaki giysiler için file tarzı ürünler kullanılmalıdır. Çok küçük boyutlu giysilerin makine aparatlara kaçma ihtimali vardır.

🔸 En çok yapılan yıkama hatalarından biri yünlü veya ağır yük olacak battaniye, yorgan gibi ürünleri hatta ağır halı ürünlerini çamaşır makinelerinde yıkamanız asla önerilmez.

Çamaşır Makine Arıza

Çamaşır makinenizde oluşan arıza durumunda kendiniz müdahale etmeniz durumunda elektrik kaçağı, çarpılma, başka bedensel sorunlara, cihazda geri dönüşü olmayan bozulmalara sebep olabilirsiniz. Hatta belgesi bulunmayan, tecrübesiz, lisanssız servislerin müdahale etmesi sizleri daha zor bir durumun içine sokabilir. Profesyonel ve kurumsal çamaşır makinesi tamircisi servisinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Tamircisi Servisi

Çamaşır makinesi hangi model ya da eski yeni olması farketmeksizin tüm tamir işlemleri yapılmaktadır. Çamaşır makinesi tamircisi makinenin markasına modeline uygun orijinal yedek parça ürünleri kullanmaktadır. Orijinal ürünler için garanti verilmekte ve bu parçalar sayesinde makinenizin ömrü uzamaktadır. Tüm marka ve model ürünler için orijinal parçalarını stokladık, bu nedenle makinanızın bozuk kalma süresi oldukça kısa olacaktır.

Çamaşır Makinesi Tamircisi

Talep etmeniz durumunda çamaşır makinesi tamircisi servisi adresinize gelerek, gerekli kontrollerin yapılmasının ardından belirlenecek olan sorun ya da arızaya göre çözüm odaklı çalışma yapmaktadır. Özellikle tamir işlemleri sırasında, eğer ki gerekli olursa kaliteli ve orijinal yedek parça kullanarak daha sağlıklı bir servis hizmeti sunduğumuzu düşünüyoruz. Tüm çamaşır makinesi modelleri ve markaları beyaz eşya ürünleri için teknik destek hizmetini vermekteyiz. Çamaşır makinesi tamircisi servisi olarak, önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Diğer tüm beyaz eşya markalarının tamir ve onarım işlemlerini yapmaktayız. Çamaşır makinesi ne marka olursa olsun, bizden hizmet alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
SERVİS ARA