Cumhuriyet Mahallesi, Atakent Caddesi No:24 Çankaya/Ankara

Arçelik Buzdolabı Servisi – Arçelik Buzdolabı Tamiri

13.11.2020
518
Arçelik Buzdolabı Servisi – Arçelik Buzdolabı Tamiri

Günümüz koşullarında kullandığımız hayatımızı en fazla kolaylaştıran muhteşem 4’ lü beyaz eşya cihazlardan birisi buzdolabıdır. Buzdolabı yiyeceklerimizi, içeceklerimizi iklim sıcaklığı dengesine göre yeterli derecede soğutarak gıdalarımızı saklama yeme içme ömrünü uzatmaktadır. Bu bağlamda buzdolabı cihazlarımızı zaman aşımından veya herhangi birçok sebeple arıza yapmaktadır. Teknik arızalar ya da kullanıcı kaynaklı arıza durumlarında kapsamlı hizmet olarak Arçelik buzdolabı servisi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı Servisi

 

Arçelik Buzdolabı Arızaları

Buzdolabı ürünleri dayanıklı beyaz eşyalarıdır. Ancak ne kadar dayanıklı olursa olsun illa ki buzdolabı bir gün arıza çıkarması olası bir durumdur. Genel olarak Arçelik buzdolabı arızaları sayacak olursak;

✴ Buzdolabım yeterince soğutmuyor.

✴ Buzdolabının kapısı tam kapanmıyor.

✴ Buzdolabı sesli çalışıyor.

✴ Buzdolabına nasıl bir bakım yapmak gerekir?

✴ Buzdolabındaki hangi sorunlar için servis çağırmalıyım?

✴ Buzdolabı kullanırken nelere dikkat edelim?

✴ Buzdolabıyla ilgili hangi sorunlar garanti kapsamındadır?

✴ Buzdolabım su akıtıyor.

✴ Buzdolabım üst kısmı buzlanma yapıyor.

Bunun gibi daha birçok arızalarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken tek şey Arçelik buzdolabı servisi müşteri hizmetlerimizi arayarak bilgi veya servis talebinde bulunabilirsiniz. Servislerimiz alanlarında kaliteli hizmet, orijinal yedek parça ve dürüst teknik servis hizmeti sunmayı siz değerli buzdolabı kullanıcılarına borç bilmektedir.

Arçelik Buzdolabı Kullanım Önerileri

Arçelik buzdolabı ürünlerini satın aldığınız zaman ürünün kullanım talimatları ile ilgili bilgiyi mağaza personellerinden veya ürün paketi içinde bulunan kullanma kılavuzundan detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. Gerekli gördüğünüz yerde veya aklınıza takılan sorular için Arçelik buzdolabı servisi yetkililerine ulaşabilirsiniz. Kullanım hataları arasında;

✴ Şişe ve kutu şeklinde satılan gazlı içecekleri Arçelik buzdolabınızın derin dondurucu bölmesinde uzun süre bırakmayınız, gazlı içecekler soğutucuda genleşerek basınç artışına neden olur ve patlayarak Arçelik buzdolabınıza zarar verebilir.

✴ Arçelik buzdolabınızın temizlik ve buz eritme işlemi için, kesinlikle buhar veya buhar sağlayan temizlik maddelerini kullanmayınız. Arçelik buzdolabınızı buhar salan temizlik maddeleri ile temizlemeniz durumunda, buhar iletken görevi yaparak buzdolabı içinde elektrik akımı içeren bölgelere temas ederek, buzdolabınızın kısa devre yapmasına ve elektrik çarpmalarına neden olabilmektedir.

✴ Buzdolabınızın kapı ve çekmecelerini destek veya basamak maksadı ile kullanmayınız. Buzdolabınızın dengesinin bozularak devrilmesine neden olabileceği gibi, buzdolabınızın parçalarının kırılmasına, bozulmasına ve yaralanmanıza neden olabilir.

✴ Buzdolabınızın temizlik işleminde kesici ve delici aletler kullanmanız son derece tehlikelidir. Kesici ve delici aletler buzdolabınızın soğutma gaz dolaşımının sağlandığı borulara denk gelirse, soğutucu borulardan dışarıya çıkan sıvı gaz, basınç faktörü sayesinde tazyikle fışkırarak cilt hasarlarına ve göz yaralanmalarına neden olabilir.

✴ Buzdolabın fişini çekmeniz gereken durumlarda fişi kablodan çekmeyiniz. Arçelik buzdolabı servisi bakım ve onarım istatistiklerine göre Arçelik buzdolabı fişleri arızaları, genelde buzdolabı fişini sürekli olarak kablodan çekme alışkanlığı kaynaklı olduğunu gösteriyor.

✴ Buzdolabınızın içini temizlerken ılık su ile siliniz ve daha sonra iyice kurulayınız. Bir çay kaşığı sodyum bikarbonatın yarım litre suda çözünmesi ile elde edilen bir çözeltide ıslatıldıktan sonra iyice sıkılmış bir bezle dolabın içini siliniz ve sonra kurulayınız. Lamba muhafazasına ve diğer elektrikli kısımlara su girmemesine dikkat edin. Buzdolabınız uzunca bir süre kullanılmayacaksa, elektrik bağlantısını kesiniz, içindeki tüm yiyecekleri çıkarınız, temizleyiniz ve kapısını aralık bırakınız.

Arçelik Buzdolabı Bakımı Amacı

Arçelik buzdolabı servisi firmamızın tek amacı gerek başarılı sonuçları olsun gerek ise uzman teknisyenlerinin kaliteli ve güvenilir çalışmaları ile uzun yıllar boyunca sektör yer almak için özveriyle çalışmaktadır. Beyaz eşya, buzdolabı, klima veya kombilerinizde meydana gelen tüm teknik arızalarda, tamir bakım onarım ya da montaj işlemlerinde hiç tereddüt etmeden gözünüz kapalı olarak Arçelik buzdolabı servisi firmamıza güvenebilir tereddüt etmeden çağrı merkezi irtibat telefonlarımızı arayabilirsiniz. Kaliteli, güvenilir, sorunsuz, kalıcı çözümler, ekonomik fiyatlar ve en önemlisi de belirtilen sürede garantili hizmet, parça garantisinden yararlanmak isteyen tüm müşterilerimiz için yedi gün 24 saat boyunca hizmetlerimiz kesintisiz devam etmektedir.

Arçelik buzdolabı ürünlerimizi kullanma kılavuzlarını dikkatli okuyarak ya da Arçelik buzdolabı servisi yetkililerinden danışmanlık hizmeti alarak kullanım sağlayabilirsiniz. Arçelik buzdolabı servisi hizmetlerimiz orijinal yedek parça depomuz ve donanımlı ekibimiz ile kesintisiz olarak hizmet sunmaktadır. Kaliteli, güvenilir, sorunsuz, kalıcı çözümler, ekonomik fiyatlar ve en önemlisi de garantili yedek parça temini ile mağduriyetlerinizi gideriyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
SERVİS ARA